(In English below)

Arvoisat Spektrin jäsenet,

Spektrin 20.3. pidetty kevätkokous päätti järjestää ylimääräisen yhdistyksen kokouksen 31.3. Kokousta ei kuitenkaan voitu pitää koska se ei olisi ollut päätösvaltainen. Tämän vuoksi Spektrin hallitus on päättänyt järjestää uuden kokouksen keskiviikkona 17.4. klo. 18.00 Proffan kellarin isossa kabinetissa. Kokouksessa vahvistetaan edellisen vuoden tilinpäätös ja myönnetään edellisen vuoden hallitukselle tili- ja vastuuvapaus. Lisäksi täydennetään Spektrin hallitusta jos hallitustyöskentelystä kiinnostuneita löytyy. Kokouksessa äänioikeus on yhdistyksen jäsenillä.

Jos hallitustyöskentely kiinnostaa, tule rohkeasti paikalle kokoukseen tai ota yhteyttä Spektrin hallitukseen joko sähköpostilla osoitteeseen hallitus (at) spektriry.fi tai yhdistyksen Facebook-sivun kautta. Hallituksessa on tarjolla, riippuen siitä mitä itse haluat tehdä, tiedotukseen, jäsenyysasioihin ja tapahtumien järjestämiseen liittyviä tehtäviä.

Esityslista: https://docs.google.com/document/d/12tvcrydCDFum_XWtJyGfAeqWWtB78t4Fy6rqzjp1tOI/edit?usp=sharing
Tilinpäätös: https://docs.google.com/document/d/14fiejDsOcmfwP1yX0iOrXdug2RweGWSeML38FOZStrM/edit?usp=sharing

Kevätkokouksen pöytäkirjan voit lukea täällä: https://docs.google.com/document/d/1NrQQX_FOTqKiJhXHVjFNdzS4VBk3fWrHjXPNAM0oa2Q/edit?usp=sharing

Tervetuloa!

Keväisin terveisin, Spektrin hallitus


Dear Spektri membership,

Spektri’s spring meeting, held on March 20th, decided to convene an additional association meeting on 31.3. However, the meeting could not be held because a quorum couldn’t be reached. Because of this, Spektri’s board has decided to convene a new meeting on Wednesday April 17th at 18.00 o’clock at the big cabinet in Proffan Kellari. The meeting will approve last year’s financial statement and discharge the board of 2018 from liability as well as supplement Spektri’s board should anyone interested in a board position express their interest. At the meeting, association members have the right to vote.

If you’re interested in joining the board, please show up to the meeting or contact Spektri’s board either by email at hallitus (at) spektriry.fi or via the association’s Facebook page. There are a few different tasks available depending on what you wish to do as a board member, primarily related to arranging events, but do note that some of them require you to be fluent in Finnish.

The meeting agenda, the 2018 financial statement and the minutes of the spring meeting can be found in Finnish at the links above.

Welcome!

Regards, the board of Spektri